آقای باستانی که استاد تاریخ و باستان شناسی است به تازگی از یک سفر چند ماهه به خاور میانه و شمال آفریقا باز گشته است. ایشان در مورد این سفر و دیده ها و شنیده های خود، سخنرانی مفصلی برای دانشجویان و قاطبه ی مردم در دانشگاه ایراد نمودند.

 آقای باستانی در بخشی از این سخنرانی گفتند که اگر چه همه ی سفر برای ایشان خاطره انگیز و آموزنده بوده است لیکن هیجان انگیز ترین بخش سفر و در واقع قله ی رفیع مشاهدات شان، دیدن آثار هنری دستی از انسان های عهد باستان بوده است که به تازگی کشف شده اند و او خیلی به خود میبالد که در شمار نخستین گردشگرانی بوده که موفق به دیدن آن آثار شده است.  

 

                                                

     

از جمله ایشان از دیدن بدن های مومیایی شده ی مصری ها که متعلق به بیش از هزار سال قبل از میلاد و نیز از سکه های نقره ای و طلایی با تصاویری از شاهان وقت که در پشت آنها تاریخ پانصد سال قبل از میلاد حک شده بود و نیز از انواع و اقسام اسلحه های فلزی که قدمت آنها به چند هزار سال قبل از میلاد میرسیده بسیار لذت برده است...

 

کجای اظهارات این استاد اشتباه و از نظر عقلی قابل ایراد است؟

سکه ها نمیتوانسته اند تاریخ پانصد سال قبل از میلاد را در پشت خود داشته باشند زیرا که ضرب کنندگان آنها در آن زمان از کجا میدانستند که پانصد سال دیگر شخصی به نام عیسا مسیح به دنیا خواهد آمد که تولد او یکی از مبدا های تاریخ میشود تا آنها تاریخ پانصد سال قبل از آنرا در پشت سکه های خود حک کنند؟
برچسب ها: کتاب کار ریاضی، کتاب کار ریاضی 1، کتاب کار ریاضی اول دبیرستان، کتاب کار الهه آگاه، ریاضی اول دبیرستان، ویتامین ریاضیات، آموزش ریاضی، آموزش ریاضی دبیرستان، کتاب ریاضی، کمک درس ریاضیات، علم ریاضیات، آموزش ریاضی اول دبیرستان، کتاب کار ویتامین ریاضیات 1، الهه آگاه، کتاب الهه آگاه، حل تمرین ریاضی، حل تمرین ریاضی اول دبیرستان، نمونه سوالات ریاضی، نمونه سوالات ریاضی اول دبیرستان، نمونه سوالات امتحانی ریاضی، اعدادو نمادها، مجموعه، توان رسانی و ریشه گیری، چند جمله ایها، اتحاد، معادله درجه اول، معادله خط، نسبتهای مثلثاتی، عبارت های گویا، معادله درجه دوم، نامعادله، کتاب کار، ویتامین ریاضیات1، تجدیدی، کمبود ساعات آموزشی، مجموعه اعداد،  

تاریخ : یکشنبه 14 آبان 1391 | 11:14 ق.ظ | نویسنده : الهه آگاه | نظرات
.:

heart-black