به گزارش روز سه شنبه ایرنا، همزمان با روز اول مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید یک میلیون و 120 هزار دانش آموز در این استان در سر کلاس درس حاضر شدند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در این آیین گفت: این تعداد دانش آموز در 12 هزار و 500 مدرسه که از 52 هزار کلاس تشکیل شده ،حاضر شده اند.
سید حسین حسینی بیان کرد: 90 هزار معلم در خراسان رضوی تعلیم و تربیت 8،6درصد دانش آموزان کشور را در این استان را برعهده دارند
وی با اشاره به همزمانی شروع سال جدید تحصیلی با آغاز هفته دفاع مقدس اظهارکرد: این همزمانی ضرورت یادآوری ایثار و گذشت شهدا و ایثارگران را نشان می دهد لذا سال تحصیلی جدید را به یاد 23 هزار شهید خراسان و 40 هزار شهید دانش آموز و معلم استان و در کنار 12 هزار نفر از خانواده های ایثارگران و شهدا آغاز می نماییم.
وی بیان کرد: عهد می بندیم که در راستای اهداف نظام و تحقق حیات طیبه گام برداریم.
او با بیان اینکه دومین سال تحصیلی را در دولت اعتدال، تدبیر و امید برگزار می کنیم، افزود: به طور جد معتقدیم که تدبیر، امید و اعتدال بیش از هر جای دیگر باید در آموزش و پرورش تجلی یابد.
حسینی تاکید کرد: سال جدید تحصیلی را با رویکرد ارتقای کیفیت آموزشی آغاز می کنیم و امید داریم تا معلمان و دانش آموزان با مهرورزی و با محوریت دانش و علم آموزی با رویکرد تعلیم و تعلم و دانش افزایی و دانش آموزی و بینش آموزی،آموزش و پرورشی در خود نطام جمهوری اسلامی را رقم بزنند.

برچسب ها: آغار سال تحصیلی، کتاب کار، ویتامین ریاضیات 1،  

تاریخ : سه شنبه 1 مهر 1393 | 09:02 ب.ظ | نویسنده : الهه آگاه | نظرات
.:

heart-black